Televisie (Video) en Radio (Audio) Collectie Advertisement
 
Main Menu
Home
Over deze Site
Nieuws
Discussieforum
Downloads
Podcasts
Links
Afbeeldingen
Contact
TV Programma DB

Nieuw in TV DB
1: Hoe is het Mogelijk
2: Typisch RTL
3: Kanaal 13
4: VTV
5: Super Channel
Nieuwe Feiten
Televisie / Video
Show
Cabaret & Humor
Comedy
Jeugd
Muziek
Omroepen
Programma Leaders
Reclame
Loeki
Reality
Quiz
Science Fiction
Cartoon & Animatie
Actie & Drama
Actualiteit
Documentaire
Magazine
Toneel & Klucht
Gezocht!
Radio / Audio
Radio Show
Cabaret
Mix
Hoorspel
Overig
Gezocht!
Enquete
Quiz & Spel
Laat weten wat je van de volgende stelling vindt.
Wat is het beste quiz- (of spel-) programma?
Oude Banden
Tapes Ruilen
Tapes Doorkijken
Tapes Overzetten
 vrijdag, 03 september 2010
TROS
vrijdag, 27 april 2007
TROS - Leader (1983).jpgDe Televisie Radio Omroep Stichting (TROS) werd opgericht in 1964 als reactie op de invoering van de anti-REM-wet. Vanaf het REM-eiland had een piraten-omroep TV Noordzee korte tijd televisieprogramma's uitgezonden van buiten de territoriale wateren. De overheid kon eerst niet optreden maar maakte hier door deze speciale wet toch een eind aan. Maar vele kijkers misten de leuke programma's. De "erfgenamen" van het REM-eiland sprongen daarop in. Zij wisten in korte tijd van aspirant-omroep via de C- en de B-status uit te groeien tot een A-omroep. Ze nam ook omroepsters van het REM-eiland over (o.a. Mary Schuurman).

In het verzuilde omroepbestel, waarin de deelnemers allen in de jaren twintig waren ontstaan, was de komst van de TROS als een steen in de vijver. De nieuwe omroep ging niet uit van godsdienstige of politieke beginselen, en wilde alleen de programma's brengen die de kijkers wilden zien.

TROS - Grootste Familie van Nederland (2004).jpg De kijkers wilden vooral Amerikaanse series en luchtige programma's zien, dat bleek al spoedig. En ook de oude omroepen gingen uit lijfsbehoud meer Amerikaanse series en luchtige programma's in hun programmering stoppen. Dit verschijnsel werd al snel vertrossing genoemd. Vooral in de jaren zeventig lag dit nogal onder vuur: sommigen vonden dat de oude omroepen niet moesten buigen voor een op plezier en gemak gerichte houding en "oppervlakkigheid" van de gemiddelde kijker en zich moesten (blijven) richten op educatie, cultuur, zingeving en een politieke cq. levensbeschouwelijke ondertoon. Dat was immers hun bakermat. De concurrentiestrijd was (behalve bij de Evangelische Omroep) echter sterker dan het principe. De TROS stond in de jaren zeventig ook als "rechts" bekend. Dit kwam vooral door haar actualiteitenrubriek TROS Aktua met presentator Wibo van de Linde, die VVD-achtige standpunten in de ether bracht. Dat viel bij de grotendeels progressieve media niet goed. Vooral toen bleek dat de traditionele achterban van de VARA, de arbeiders, liever naar de ontspannende programma's van de TROS keken dan naar "hun" sociaal-democratische omroep.

TROS - Leader1978.jpg In 1988 deed de omroep een eerste poging als commerciële omroep verder te gaan. In 2004 werd het 40-jarig jubileum gevierd.

De TROS brengt twee televisiegidsen uit: Tros Kompas en TV-krant.

Toen het huidige publieke omroepbestel in 2004 onder vuur lag dreigde de TROS commercieel te worden, met een Vlaamse partner (VTM), maar zag hier in december 2004 af. In 2005 kwamen er echter nieuwe geruchten dat de TROS toch nog op zoek was naar een commercieel alternatief, nu met SBS Broadcasting, dat in Nederland de zenders SBS6, NET 5 en Veronica exploiteert.

Bestuurders

Oprichter en eerste directeur was Joop Landré. Henri Minderop was bestuursvoorzitter na de oprichting en later tot januari 1994 algemeen directeur. Karel van Doodewaerd was daarna tot 16 november 2006 voorzitter van de TROS, maar stapte op na slepende conflicten met het personeel. Deze conflicten ontstonden ook door een verschil van mening over de koers van de TROS en over het inhuren van "onafhankelijke" buitenstaanders.

Slogans
TROS - Leader1978_02.jpg
  • Het zijn de programma's die het hem doen.
  • Zaterdagavond, TROS-avond. (donderdag, vrijdag, ...)
  • Doe mee met de makers, kom bij de TROS.
  • Je moet bij de TROS zijn.
  • De grootste familie van Nederland.
De Gezichten

De TROS heeft in de loop der jaren vele omroepers en omroepsters gekend. Vaste gezichten waren:
  • Mary Schuurman
  • Willy Dobbe
  • Monique van Erp
  • Hein van Nievelt
  • Anneke Bakker
  • Ellen Brusse
  • Tineke Verburg
  • Marlot Bloemhard
  • Susan Blokhuis
  • Anita Roseboom
  • Thessa Lodewijks
  • Gallyon van Vessem
  • Gabrien Kikkert
  • Jerusha Geelhoed
  • Patricia Haye
  • Chimene van Oosterhout
  • Senay Ozdemir
  • Carin de Ronde
  • Milika Peterzon
Hiernaast zijn vele bekende nederlanders te zien geweest als omroep(st)er bij de TROS. O.a:
  • Ralph Inbar
  • André van Duin
  • Martin Gaus
  • Chiel Montagne (als Zwarte Piet)
  • Ivo Niehe
  • Linda de Mol








Commentaar
Alleen geregistreerde gebruikers mogen commentaar plaatsen!
 
< Vorige
Login





Wachtwoord vergeten?
Nog geen account? Registreer hier.
Recente Discussie
1: Re:Voetbal International (DRM beveiliging) (2) by Jannie_Kooistra
2: Re:nos journaal begintijd (4) by Sambaboy
3: Re:Einde Gesprek (3) by nickvth2010
4: Re:fox kids materiaal 1997-2005 (9) by Sambaboy
5: Conny Mus Overleden (1) by Dominic
6: Re:VCC band (4) by knalpa
Afbeeldingen
 TV1 - Sabine de Vos (199x).jpg
1992 of 1993 ivm met het logo
Posted by: mathiasehv
 TV1 - Omroepster 2(199x).jpg
Sabine De Vos, zus van Luc De Vos, begon in april ...
Posted by: mathiasehv
 TV1 - Omroepster (2004).jpg
Blauwe achtergrond voor juni, juli en augustus.
Posted by: mathiasehv
 Een - Omroepster Yasmine (20050401).jpg
Yasmine verving tijdelijk Geena Lisa en Sophie Dew...
Posted by: mathiasehv
 BRT1 - Omroepster (1987).jpg
Dit lijkt Theresa Gheyssen
Posted by: mathiasehv
Nu Online
Er is 1 gast online
Latest Visitors
ed48nl
knalpa
tjiptjip
Sambaboy
OentOent
Ghiasite
redneckhenk
Statistieken
Leden: 22645
Nieuws: 792
Web Links: 0
Bezoekers: 16547859
 
Go to top of page  Home | Over deze Site | Nieuws | Discussieforum | Downloads | Podcasts | Links | Afbeeldingen | Contact | TV Programma DB |

© 2004-2010 videoenaudio.gouweloos.com
Niets van deze website mag worden vermenigvuldigd of openbaar worden gemaakt
zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de auteurs/makers.